دکتر زیبایی دندان

دکتر زیبایی دندان

دکتر زیبایی دندان و دکتر ترمیمی دندان قسمتی از تخصص های پزشکی بوده که از یک سو طیف وسیعی از درمان ها شامل ترمیم های پیشگیرانه و محافظه کارانه تا بازسازی دندان هایی که به میزان زیاد دچار تخریب شده‌اند و گذاشتن روکش ایمپلنت را شامل شده و از سوی دیگر در تصحیح ناهنجاری زیبایی دندان های جلو از جمله بد رنگی‌ها، منظم کردن دندان ها، بستن فاصله بین دندانها، صاف کردن دندان های کج رویش یافته، جرم گیری دندان، لمینت دندان (لمینیت دندان) و … را در بر می ‌گیرد.

 

 

Doctor beauty tooth

 

 

 

اگر مشکلی در ظاهر دندان های شما وجود دارد و می خواهید لبخند زیبایی داشته باشید، باید به یک دکتر زیبایی دندان ماهر مراجعه کنید تا با توجه به مشکل دندان شما، روش خاصی مانند اصلاح طرح لبخند و … را برای برطرف کردن آن در نظر بگیرد.

 باندینگ دندان با کامپوزیت یکی از تکنیک‌های دندانپزشکی زیبایی است که می‌تواند عیوب زیبایی دندان‌های شما را برطرف کرده و زیبایی لبخندتان را بهبود ببخشد.

باندینگ دندان با کامپوزیت‌های دندانپزشکی از ذراتی مانند دی اکسید سیلیکون و کوارتز ساخته شده که با رزین‌های مصنوعی به یکدیگر متصل شده‌اند.

 کامپوزیت‌ها انواع مختلفی دارند و با درجات مختلفی از رنگ، سفتی و شفافیت ساخته شده‌اند، به این ترتیب بهترین دکتر زیبایی دندان می‌تواند کامپوزیت مناسبی که با دندان‌های شما همخوانی دارد، انتخاب نماید.

 کامپوزیت برای بستن فاصله بین دندان‌ها، پر کردن سوراخ دندان و یا از بین بردن لکه‌های دندان، ترمیم دندان‌های خردشده و بد رنگ مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 کامپوزیت همچنین گزینه ‌ای عالی برای ترمیم فوری دندان‌های شکسته جلو توسط بهترین دکتر زیبایی دندان به شمار می‌آید.

 دو مورد از کارهایی که برای اصلاح و طراحی لبخند انجام می شود تصحیح لبخند لثه ای و افزایش طول تاج دندان و همچنین درمان تغییر رنگ لثه به منظور داشتن لثه هایی زیبا و صورتی رنگ است. جراحی لثه با لیزر برای درمان لبخند لثه ای و طرح لبخند برای دندان های قدامی انجام می شود.

انجام روش‌های زیبایی دندان توسط  دکتر زیبایی دندان:

روکش کردن دندان (ونیر):

ونیرها (veneer)، نازک و همرنگ دندان هستند که سطح جلویی دندان ها را می پوشاند.

روکش ها می توانند باعث تغییر رنگ و یا تغییر شکل دندان ها شوند، اما این فرایند قابل برگشت نیست و نمی توان آن ها را برداشت.

تاج گذاشتن روی دندان:

تاج دندان به عنوان کلاه روی دندان می باشد .هنگامی که دندان ضعیف و یا به مقدار زیاد تخریب شود، برای بهبود شکل، اندازه و ظاهر دندان از تاج استفاده می کنند.بیشتر تاج ها، ۵ تا ۱۵ سال باقی می مانند.

جنس تاج ها از فلز، چینی متصل به فلز، صمغ و یا سرامیک می باشد. قبل از قرار دادن تاج، دندان را کمی تراش می دهند و سپس تاج بر روی دندان چسبیده می شود و کاملا دندان را می پوشاند.

 

Doctor beauty tooth

 

 

 

درمان تغییر رنگ های دندانی:

تغییر رنگ دندان ها به دلایل مختلف نظیر استفاده از بعضی داروها همچون تتراسیکلین در دوران کودکی، وجود فلوراید اضافی در آب آشامیدنی، تب یا اسهال شدید در دوران کودکی که دندان ها در حال شکل گیری هستند و یا درمان ریشه (درمان عصب) دندان ها اتفاق می‌افتد که این تغییر رنگ ها معمولا عمقی می باشد از سوی دیگر نوشیدن بیش از حد چای و کشیدن سیگار باعث تغیر رنگ می شوند.

 

 

 بستن فضای بین دندان ها:

به علل مختلف ممکن است فضا بین دندان ها موجود باشد در بعضی بیماران فضا بین دو دندان یا به صورت منتشر بین تمام دندان های جلو باشد می توان برای درمان فاصله بین دندان ها و  زیبایی دندان ها با استفاده از کامپوزیت دندان یا لامینیت سرامیکی (صفحه چینی) فضاها را بست و ظاهری بسیار زیباتر ایجاد نمود.

 

منظم نمودن دندان ها :

در گذشته تنها راه حل منظم کردن دندان هایی که چرخیده اند، روی هم قرار گرفته، کج رویش یافته اند و … ارتودنسی بوده است که در بعضی مواد به علت طولانی بودن مدت مدت درمان ارتودنسی (از یک تا چند سال) یا بالا بودن سن بسیاری از بیماران تمایل به ارتودنسی ندارند.

خوشبختانه اکنون با استفاده از لامینیت های کامپوزیتی سرامیکی که روی سطح بیرونی دندان ها کار گذاشته می شوند می توان اقدام به درمان در حداقل زمان (۱-۳ هفته) نمود (بایستی در نظر داشت در مواردی که نامنظمی شدید است تنها راه درمان ارتودنسی می باشد.)

Doctor beauty tooth

 

 

 

انجام ارتودنسی دندان توسط دکتر زیبایی دندان:

تصحیح دندان های کج و ناهموار و رفع فاصله بین دندان ها توسط ارتودنسی انجام می شود.

انجام سیم کشی دندان، فشار مداوم وارد می کند و به آرامی دندان ها را در یک ردیف قرار می دهد.

همانطور که دندان با فشار وارده حرکت می کند، حفره استخوان دندان نیز تغییر شکل می یابد.

 سفید کردن دندان:

انواع مختلف سفید کننده های دندانی  برای زیبایی و سفید کردن دندانها عبارتند از: خمیردندان، ژل های، چسب ها و مواد سفید کننده ای که دکتر زیبایی دندان به دندان می زند.

 پرکردن با کامپوزیت:

پرکردگی دندان گاهی در اثر خرد شدن نیاز به جایگزینی دارد. بسیاری از افراد آمالگام نقره ای را با کامپوزیت هم رنگ دندان تعویض می کنند.

 

 

 

Doctor beauty tooth

 

 

بریج دندان:

در صورتی که دندانی کشیده شود، برای جایگزینی آن، دو دندان مجاور ناحیه بی‌دندانی به عنوان پایه در نظر گرفته شده و ناحیه وسط پر می ‌شود. به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته می‌شود. بریج ها از دو روکش برای دندان های دو طرف ساخته شده اند و دندان ساختگی در بین این دو روکش دندان قرار دارد.

 

ترمیم دندان های شکسته:

به علل مختلف ممکن است دندان های جلو دچار شکستگی شوند که این شکستگی ها در دوران کودکی یا نوجوانی به علت زمین خوردن و در دوران بزرگسالی به علت تصادف اتفاق می افتد در گذشته تنها راه درمان روکش یا کراون بود که مستلزم تراش زیاد دندان می‌باشد خوشبختانه امروزه می توان بلا فاصله و با استفاده از ترمیم‌های کامپوزیتی یا لامینیت‌های سرامیکی که نیاز به حداقل آماده سازی را دارند اقدام به ترمیم دندان شکسته و درمان ترک دندان نمود.

 

 

 

 

Doctor beauty tooth

 

 

 

جایگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت:

خوشبختانه با تقبل هزینه ایمپلنت و گذاشتن ایمپلنت در محل دندان از دست رفته کمک بزرگی به بیماران است تا مشکل بی دندانی نداشته باشند برای این منظور درمان شامل دو مرحله می باشد:

 جراحی: در هنگام جراحی توسط دکتر زیبایی دندان  در محل دندان از دست رفته یک ریشه مصنوعی از جنس تیانیوم گذاشته می شود بسته به محل و وضعیت سلامت عمومی بیماران از ۴ هفته تا ۶ ماه آسان گذاشتن روکش میسرمی‌گردد در این فاصله زمانی استخوان شروع به تشکیل اطراف ایمپلنت دندان نموده و کاملا آنرا در بر می گیرد.

گذاشتن روکش: پس از اینکه استخوان جدید اطراف ایمپلنت تشکیل شده می تواند روی آن روکش قرار گیرد.

ارتودنسی در تهران – لمینت زیبایى

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *