جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه از محبوب ‌ترین عمل های جراحی زیبایی می باشد. جراحی زیبایی سینه شامل کوچک کردن سینه، لیفت سینه و یا افزایش سینه (عمل پروتز سینه)می باشد.در صورتی که قصد تغییر اندازه و یا شکل سینه خود را دارید، یا اگر فکر می کنید اندازه سینه هایتان تفاوت دارد، می توانید یکی از این روشها را جهت جراحی زیبایی سینه انتخاب کنید.

 

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه زنان: بزرگ و کوچک کردن، بازسازی و بالا کشیدن

جراحی فرم دهی سینه (ماستوپکسی)  باعث بهبود ظاهر سینه‌های شل شده و آویزان می شود که ممکن است  ارثی و یا نتیجه بارداری، شیر دهی، کاهش وزن و یا پیری باشد. هدف از این جراحی زیبایی سینه، منتقل کردن بافت سینه به بالا و سفت کردن فرم آن می باشد. در این روش جراحی زیبایی سینه، به بافت سینه (به جز پوست) چیزی را اضافه و یا کم نمی کنند. بنابراین اندازه سینه در این جراحی زیبایی سینه تغییری نخواهد کرد. پاپیلا نیز به سمت بالا حرکت می‌کند و ممکن است طی عمل فرم دهی، کاهش یابد.

کوچک کردن سینه در جراحی زیبایی سینه

جراحی کوچک کردن سینه که به آن ماموپلاستی نیز می گویند، یک تکنیک جراحی زیبایی سینه می باشد و برای  کم کردن  حجم سینه‌هایی انجام می‌شود که بیش از اندازه بزرگ هستند و یا به دلیل وزن بافت اضافی سینه، باعث درد در کمر، شانه و یا گردن می‌شود.

کم شدن اندازه و وزن سینه‌ها می‌تواند موجب کاهش و یا برطرف شدن ظاهر فرورفته شانه‌ ها (ناشی از بندهای سینه بند) شود. برخی از خانم ها به دلیل داشتن  سینه های خیلی بزرگ خجالت می‌کشند و اغلب نمی توانند لباس مناسب خود را پیدا کنند . جراحی زیبایی سینه (کوچک کردن سینه )می‌تواند به تمامی این مشکلات خاتمه دهد  و کمک می کند تا خانم ها سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌ تر با بقیه اعضای بدن داشته باشند.

کوچک کردن سینه

 جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می‌شود؟

 در جراحی زیبایی سینه که هدف کوچک کردن سینه باشد ،چربی، پوست و بافت اضافی غده‌‌های سینه  برداشته می شود و همچنین ممکن است اندازه هاله سینه (آرئول) که بیش از حد بزرگ و یا گسترده است را کم کنند. این عمل جراحی زیبایی سینه را سرپایی و با استفاده از یکی از این سه محل برش، انجام می دهند:

  • یک برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین و در امتداد چین سینه (کریز سینه).
  • یک برش گرداگرد آرئول و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.
  • یک برش دایره‌ای در اطراف لبه آرئول

نوع برش ها در این جراحی زیبایی سینه به عوامل مختلفی از جمله آناتومی بیمار، اندازه سینه و مقدار و نوع بافتی که قصد برداشته آن را دارند، بستگی دارد. در این جراحی زیبایی سینه ،پس از ایجاد برش، بافت اضافی سینه را برمی دارند و بافت باقی ‌مانده را به اندازه ای که برای ایجاد ظاهر یک سینه جذاب و طبیعی مورد نیاز است تغییر مکان و تغییر شکل می دهند و اندازه هاله سینه (آرئول) در صورت لزوم کم می شود. در نهایت در این روش جراحی زیبایی سینه، محل برش داده شده را می بندند و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار می دهند.

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی زیبایی سینه چقدر است؟

خیلی از کسانی که عمل جراحی زیبایی سینه انجام داده اند می توانند بیشتر فعالیت‌های عادی خود را یک یا دو روز بعد از عمل جراحی بالا کشیدن سینه ، از سر بگیرند و پس از گذشت چند هفته از این جراحی زیبایی سینه ،چند هفته بهبودی کامل حاصل می‌شود. مصرف مسکن‌ها و پوشیدن سینه‌ بند طبی می‌تواند سبب کم شدن  ناراحتی و تورم بعد از جراحی زیبایی سینه شود.

بهبودی پس از جراحی سینه

عمل ترمیمی سینه

د رعمل جراحی زیبایی سینه که به منظور ترمیم سینه انجام می شود برای بازسازی سینه‌هایی طراحی شده که به دلیل  سرطان برداشته شده اند و یا به علت تروما از بین رفته اند.امروزه تکنیک‌های ترمیم و بازسانی سینه ها با نتایج طبیعی به خانم ها کمک می کند تا اعتماد به نفسشان  در مورد ظاهرشان افزایش یابد .

عمل جراحی بازسازی سینه چگونه انجام می‌شود؟

تکنیک‌های مختلفی برای ترمیم سینه وجود دارد. روشی که در جراحی زیبایی سینه پزشک قصد دارد روی سینه بیمار انجام دهد تا حد زیادی به آناتومی بیمار و نتایج حاصل از ماستکتومی و مقدار بافت طبیعی باقی‌مانده در سینه بیمار بستگی دارد. قبل از عمل جراحی ترمیمی سینه، یک بررسی جامع برای تعیین بهترین مکان برش، انوع پروتز سینه،چگونگی قرار دادن پروتز در سینه و سایز پروتز سینه بیمار انجام می‌ دهند. عمل جراحی ترمیم سینه را می‌توانند به صورت سرپایی نیز انجام دهند.

آیا می‌توان در جراحی زیبایی سینه ،ماستکتومی و عمل ترمیم سینه را به طور همزمان انجام داد؟

در بعضی از خانم ها می‌توان بازسازی سینه و روش ماستکتومی را همزمان در یک جلسه جراحی انجام داد. اما اغلب خانم ها ،تمایل دارند دو جراحی مجزا انجام دهند  و ترجیح می‌دهند که تا زمان بهبودی از جراحی ماستکتومی و اطمینان از نتایج طبیعی و متعادل شدن سینه‌ها (تا حد امکان)، برای جراحی ترمیمی صبر کنند. برای برخی از زنان امکان دارد پزشکان توصیه کنند تا تکمیل درمان سرطان، جراحی پروتز سینه انجام ندهند و منتظر بمانند.

ماستکتومی وعمل ترمیم سینه

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی سینه ترمیمی هستند؟

خانم هایی که بافت سینه آن ها دراثر سرطان یا تروما از دست رفته است، می‌توانند جراحی زیبایی سینه ترمیمی را برای بازسازی موفقیت ‌آمیز سینه‌ها و برگرداندان اعتماد به نفسشان انجام دهند.البته خانم ها باید به این نکته توجه داشته باشند که نتایج حاصل از این جراحی زیبایی سینه می‌تواند بر اساس میزان ماستکتومی و مقدار بافت سینه باقی مانده و همچنین عوامل دیگر، متغیر باشد.

همچنین خانم ها باید در نظر داشته باشند که با جراحی زیبایی سینه ترمیمی احتمالاً احساس یک سینه طبیعی را نخواهد داشت و امکان داد خطوط برش روی سینه باقی بماند که در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی سینه، پزشک این موضوع و مسائل دیگر را با بیمار مطرح خواهد کرد، تا بیمار بتواند به درک روشنی از آنچه که پس از انجام جراحی زیبایی سینه انتظار می‌رود، برسد.

لیفت سینه‌ها

 این روش جراحی زیبایی سینه را برای بالا بردن، تغییر شکل دادن و سفت کردن سینه ها بوسیله برداشتن پوست اضافی و جابجایی بافت باقی‌مانده و نوک سینه‌ها انجام می دهند . از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست، نیروی گرانش ، کاهش وزن، بارداری و شیردهی می‌تواند روی شکل و سفتی سینه‌های زنان تاثیر داشته باشد. این عمل برای خانم هایی که دارای سینه‌های پاندولی هستند، اما اندازه مطلوبی دارند مناسب است. همچنین با این عمل جراحی زیبایی سینه می‌توان سینه‌هایی را که دچار کاهش حجم و یا سفتی شده اند اصلاح کرد. همچنین می‌توان به کمک این جراحی زیبایی سینه، افتادگی نوک و هاله سینه‌ها را از بین برد، به خصوص اگر تا حد زیر چین سینه قرار گرفته باشند. در نتیجه این عمل جراحی زیبایی سینه، کانتور  سینه (حدفاصل سینه‌ها) جوان‌تر خواهد بود.

دکتر بیات شهبازی – فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
پروتز سینه – اولترازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *